Podsumowanie pierwszych dni października na drogach.

2 października doszło do 3 wypadków drogowych. W Ciechanowie na ul. Mleczarskiej, 23-letni kierowca daewoo potrącił 61-letniego rowerzystę, który z urazem nogi trafił do szpitala. Na drodze krajowej nr 60 w rejonie miejscowości Ościsłowo doszło do wypadku drogowego, gdzie 75-letni kierowca opla zjechał pojazdem na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu a następnie uderzył w drzewo. Kierowca podróżował wraz z żoną. Obydwoje zostali przewiezieni do szpitala. Niestety mężczyzna zmarł w szpitalu.
Tuż przed północą w Ciechanowie na ul. Pułtuskiej, 23-letni kierowca BMW, który jechał wraz trzema pasażerami, w kierunku ul. 17 Stycznia, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem uderzył w sygnalizator świetlny, uszkodził oznakowanie na wysepce drogowej a następnie uderzył w murek na pasie zieleni. W wyniku zdarzenia pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala. Obrażeń powyżej 7 dni doznał 20-letni mieszkaniec Ciechanowa – pasażer.

Lekceważenie przepisów, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a często kompletny brak wyobraźni prowadzi do wypadków drogowych, szczególnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i to my głównie decydujemy o wielu czynnikach w trakcie jazdy, które sprawiają to, że jedziemy bezpiecznie lub stwarzamy zagrożenie.

Początek października na drogach powiatu ciechanowskiego rozpoczął się 4 wypadkami drogowymi, w których zginęły 2 osoby a 3 zostały ranne. Dodatkowo doszło do 5 niegroźnych kolizji drogowych. Pomimo podejmowania wielu przedsięwzięć, w zakresie dyscyplinowania kierowców, profilaktyki i poprawy infrastruktury drogowej, nadal na naszych drogach dochodzi do wielu poważnych zdarzeń drogowych.

1 października o 1:00 w nocy na drodze krajowej nr 7 doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginął 55-letni pieszy.

 

Źródło: KPP Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*