Podsumowanie weekendu majowego przez Ciechanowskich strażaków

Jak informuje Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Ciechanowie przez weekend majowy interweniowali aż dziewiętnaście razy.

Jedną z interwencji do której wyjeżdżali strażacy 2 maja był między innymi wypadek w miejscowości Gąsocin. Po przyjeździe na miejsce strażacy zastali samochód osobowy- NISSAN Almera, który uderzył w ogrodzenie posesji. Podróżująca kobieta opuściła samochód o własnych siłach. Brak wycieków płynów eksploatacyjnych z samochodu. Z relacji świadków wynikało, iż w zdarzeniu brał udział jeszcze jeden samochód osobowy, który oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem Straży Pożarnej. Działania zastępów z OSP Gąsocin polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Kobieta odmówiła udzielenia pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i zapoznaniu się z sytuacją KDR z JRG Ciechanów podtrzymał zamiar taktyczny poprzednika. Przybyły na miejsce ZRM przebadał kobietę – nie wymagała hospitalizacji. Z jezdni usunięto elementy karoserii pojazdu. Podczas prowadzonych działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Drugą opisaną przez biuro prasowe ciechanowskiej komendy zdarzeniem był wypadek na ulicy Płockiej o którym pisaliśmy zaraz po zdarzeniu. W zdarzeniu drogowym , które miało miejsce 1 maja około godziny 18.30 udział wzięły dwa samochody osobowe VW Polo oraz Mercedes Benz.

Samochodem VW Polo podróżowało 5 osób. Trzy z nich w momencie dojazdu znajdowały się w radiowozie policji, dwóch poszkodowanych znajdowało się w samochodzie, na tylnym siedzeniu – nieprzytomni z widocznymi obrażeniami. Samochodem Mercedes Benz podróżowało 10 pasażerów oraz kierowca. Na skutek zdarzenia dwie pasażerki doznały niewielkich obrażeń. Działania pierwszych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca. Działania były prowadzone wielotorowo. Dwie roty zostały skierowane do samochodu osobowego, zaś jedna rota była skierowana do busa. Ratownicy odłączyli akumulator w samochodzie. Poszkodowanym został udzielona KPP już w samochodzie, a następnie zostali ewakuowani na nosze typu deska. Po ewakuacji na nosze u jednego z poszkodowanych doszło do zatrzymania czynności życiowych. Ratownicy wykonali RKO po którym czynności zostały przywrócone. Na miejsce dojechały dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Dalsze działania ratownicze był prowadzone wspólnie z ratownikami ZRM. Poszkodowani zostali przetransportowani do karetek. W tym samym czasie drugi zespół udzielał wsparcia psychicznego i pomocy osobom poszkodowanym z busa. Poszkodowani z VW Polo po ustabilizowaniu w karetce zostali zabrani na SOR. Na miejsce przybył drugi KDR, który podtrzymał zamiar taktyczny i kierunek działań. Na miejsce dojechała trzecia karetka, której przekazano poszkodowane osoby z busa, które po przebadaniu również zostały zabrane na SOR. Na miejsce przybyła: Służba Drogowa i Grupa dochodzeniowo-śledcza oraz Komendant Policji w Ciechanowie.

fot:kppsp ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*