Podsumowanie weekendu przez ciechanowską policję

W nocy z 22/23 czerwca br. ciechanowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 22-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierował VW Golfem mając w organizmie blisko 0,8 promila alkoholu.

Policjanci zauważyli kierowcę volkswagena w Ciechanowie na ul. Tatarskiej. Młody mężczyzna o godz. 3:10 wraz z pasażerami poruszał się vw bez światła pozycyjnego. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 0,8 promila. Policjanci zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem.

24 czerwca br. Około godz. 14:30 w Ciechanowie na skrzyżowaniu ul. Płockiej z ul. Tysiąclecia doszło do wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba. W zdarzenia brały udział dwa pojazdy samochód ciężarowy DAF oraz samochód osobowy VW. Policjanci ustalili, że 31-letni kierowca poj. Daf wykonywał manewr skrętu w lewo z ul. Płockiej w ul. Tysiąclecia natomiast 44-letni kierowca volkswagena poruszał się ul. Płocka w kierunku centrum Ciechanowa. W wyniku zdarzenia dwie osoby, kierowca i pasażer, VW zostały przewiezione do szpitala. Według wstępnych informacji jedna osoba doznała urazu nogi. Policjanci z KPP w Ciechanowie wyjaśniają dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku.

26 czerwca br. około godz. 5:00 w Ciechanowie na ul. Witosa nietrzeźwy kierowca samochodem Honda uderzył w ogrodzenie oraz bramę wjazdową, następnie dachował. Policjanci na miejscu zdarzenia zastali 22-letniego mieszkańca Ciechanowa, który nie wymagał hospitalizacji, ratownicy medyczni udzielili mężczyźnie pomocy na miejscu zdarzenia, policjanci natomiast ustalili, że młody mężczyzna miał w organizmie 0,9 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka nawiązka.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Pierwszy został zatrzymany 23 czerwca br. około godz. 10:40 w Glinojecku na ul. Płockiej, kierowca vw pędził z prędkością 102 km/h , wczoraj 26 czerwca o godz. 11:40 w Opinogórze Górnej na ul. Słowackiego kierujący samochodem Opel Insygnia przekroczył dozwolona prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 zł oraz 10 pkt karnymi, dodatkowo kierowcy stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

kom. Jolanta Bym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*