Podsumowanie zdarzeń drogowych z weekendu

W ostatni weekend na drogach naszego powiatu ciechanowscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących, kierowcę, który jechał autem bez uprawnień oraz zatrzymali dwa prawa jazdy

W dniu 12 czerwca ok. godz. 2:30 na ulicy Mazowieckiej policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Rover, który nie posiadał wymaganego oświetlenia. Podczas kontroli okazało się że samochód nie ma aktualnych badań technicznych, 29 letni kierujący nie posiada prawa jazdy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u mężczyzny dwa promile. Ponadto mężczyzna miał przy sobie amfetaminę. 29 – latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających oraz zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

Tego samego dnia w godzinach południowych w miejscowości Zawady Dworskie, w trakcie przeprowadzanej  interwencji policjanci dokonali sprawdzenia  kierującego samochodem osobowym marki Honda i okazało się, że 21 – latek posiada aż cztery aktywne zakazy prowadzenia pojazdów wydane prze Sąd. Ponadto pojazd, którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna usłyszał już zarzut z art. 244kk.

Około godziny 16:20 w miejscowości Ujazdówek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej Komendy Policji zatrzymali kierującego samochodem marki Golf. Badanie 26- latka wykazało, że miał on ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

W godzinach wieczornych w miejscowości Włosty policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat, którego tor jazdy  wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Badanie kierującej na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad dwa promile alkoholu. 49 – letniej kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy, Policja nadal prowadzi czynności w tej sprawie.

Kolejnego dnia ok. godz. 7:30 w miejscowości Władysławowo doszło do dachowania pojazdu marki Opel astra. Kierujący tym pojazdem 20 – letni mężczyzna  z nieustalonych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Badanie wykazało, że mężczyzna miał promil alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze znaleźli w jego portfelu amfetaminę.

W miejscowości Pęchcin w dniu 13 czerwca policjanci zatrzymali pojazd marki Ford, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 67 km/h. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

podkom. Ewa Brzezińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*