Podsumowanie działań trzeźwy poranek – skuteczna akcja ciechanowskich policjantów

W minioną środę (31.05) na terenie powiatu ciechanowskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy poranek – lokalnie”. Nadrzędnym celem tego rodzaju działań jest eliminowanie z dróg kierujących będących pod wpływem alkoholu. Niestety nie wszyscy z 293 poddanych kontroli stanu trzeźwości kierowcy zachowali się odpowiedzialnie. W trosce o bezpieczeństwo działania te będą kontynuowane zarówno na terenie Ciechanowa, jak i powiatu.

Policjanci prowadzili akcję od wczesnych godzin porannych. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 293 kierujących. Zatrzymali 81-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który kierował pojazdem skoda w stanie po użyciu alkoholu i 27-letniego kierowcę renault, który wsiadł za kierownicę mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialni kierowcy za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali również 32-letniego mieszkańca powiatu żuromińskiego, który kierował pojazdem pomimo aktywnego zakazu sądowego.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości  i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.

mł. asp. Magda Zarembska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*