Pokaz: jak prawidłowo palić w piecu!

4 lutego o godz. 12.00 przed Centrum Handlowym Mrówka odbędzie się pokaz palenia w piecu. Organizowany pokaz wpisuje się w edukacyjne miejskie działania antysmogowe. Przy jego realizacji pomaga straż pożarna oraz  PSB Rolbud.

Pokaz odbędzie się na parkingu przed Centrum Handlowym Mrówka przy ul. Niechodzkiej 5. Zostaną ,,rozpalone” dwa piece- od góry, czyli prawidłowo oraz nieprawidłowo – od dołu. Akcja ma pokazać, że nawet paląc węglem można ograniczyć ilość zanieczyszczeń powietrza. Organizatorzy wskazują również na ekonomiczny aspekt – palenie od góry wpływa na mniejsze zużycie opału (do 30%), co przekłada się na mniejsze koszty.

„Wiele się mówi o smogu i jego szkodliwości dla zdrowia. W Ciechanowie staramy się podejmować wszelkie możliwe działania, by ograniczyć to niebezpieczne zjawisko. Inwestujemy w proekologiczną infrastrukturę, próbujemy wesprzeć mieszkańców poprzez aplikacje o środki zewnętrzne na montaż OZE, czy wymianę kotłów na bardziej ekologiczne. Stawiamy na szeroką edukację. Prowadzona jest kampania dotycząca zakazu palenia śmieci. Teraz chcemy pokazać tym, którzy np. nie mogą sobie pozwolić na wymianę kotła, że palenie węglem może być dużo mniej inwazyjne, gdy robi się to w umiejętny sposób” – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*