Policja podsumowuje długi weekend

Podczas długiego weekendu na terenie powiatu ciechanowskiego policjanci nie odnotowali żadnego poważniejszego zdarzenia drogowego. Jednak pomimo ciągłych apeli i ostrzeżeń jakie policjanci kierują do użytkowników dróg nadal są osoby, które lekkomyślnie podchodzą do przepisów ruchu drogowego. W weekend doszło do 10 kolizji drogowy, zatrzymano nietrzeźwego kierującego oraz kierującego wbrew zakazowi, ponadto zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

W dniu 12.08. br.  w Ciechanowie na ul. Sońskiej policjanci zatrzymali kierującego pojazdem Seat Ibiza. 49-letni mieszkaniec naszego powiatu miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Również w piątek (12.08) w Ciechanowie na ul.Gostkowskiej policjanci zatrzymali do kontroli pojazd m-ki Skoda Fabia. 36-letni kierowca posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę (13.08.) w Ciechanowie na ul.Tatarskiej policjanci zatrzymali kierującego pojazdem Audii, który przekroczył dozwolona prędkość w obszarze zabudowanym o 63 km/h. 28-letni mieszkaniec naszego powiatu stracił prawo jazdy.

Na terenie powiatu doszło do 10 kolizji drogowych. Za popełnione wykroczenia policjanci zastosowali 2 pouczenia, nałożyli 3 mandaty karne, natomiast w 5 przypadkach sporządzili dokumentacje celem skierowania do sądu wniosków o ukaranie.   

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Kicin w dniu 14.08.2022r. ok. godz. 11:00. Jak wstępnie ustalono kierujący pojazdem m-ki BMW jadąc z kierunku miejscowości Ojrzeń w kierunku Płońska rozpoczął manewr wyprzedzania i nie zachowując należytej ostrożności uderzył przodem w bok pojazdu m-ki VW Passat, który rozpoczął manewr skrętu w lewo. Po zderzeniu pojazdy wpadły do rowu po lewej i prawej stronie jezdni. Pasażerka z pojazdu VW Passat oraz dwoje dzieci w wieku 11 miesięcy oraz 4 lata, a także pasażerka z pojazdu BMW w wieku lat 16, zostali przetransportowani do SSW w Ciechanowie. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjnej obu pojazdów, z uwagi na powstałe uszkodzenia oraz sporządzili dokumentację celem skierowania wniosek do sądu o ukaranie. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*