[AKTUALIZACJA] Policja przerwała Child Alert! Odnaleziono dziewczynkę i jej matkę.

25-letnia matka i jej 3-letnia córka zostały porwane w Białymstoku. Dwaj mężczyźni siłą wciągnęli je do samochodu. Auto zostało wypożyczone na nazwisko ojca dziewczynki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to on może stać za porwaniem. Policja uruchomiła Child Alert.

Policję powiadomili o zdarzeniu jego świadkowie. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania Amelki i jej mamy. Jak podają funkcjonariusze, samochód, do którego wciągnięto matkę z córką, to ciemnozielony citroen xsara picasso, o numerach rejestracyjnych BL 60803. To wskazuje na to, że może on być z Łomży w Podlaskiem.

– W takich przypadkach czynności koordynowane są przez Komendę Główną Policji, gdyż obejmują nawet obszar całego kraju. Wymagają również współpracy międzynarodowej – powiedział PAP insp. Mariusz Ciarka.

Child Alert to system szybkiego rozpowszechniania informacji o zaginionym dziecku. Do tej był uruchamiany tylko kilka razy.

Na czas funkcjonowania Child Alert uruchomione zostało Call Center pod nr 995, na które można przekazywać wszelkie informacje mogące przyczynić się do zaginionych.

 

foto:policja.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*