Policja zatrzymała sprawcę kradzieży z włamaniem

Skuteczne działania ciechanowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania sprawcy kradzieży z włamaniem. 30-letni mężczyzna już usłyszał zarzuty. Zatrzymany w przeszłości był już skazywany za takie same przestępstwo. Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu śledczy z Ciechanowa postawili zarzut kradzieży z włamaniem do pomieszczenia piwnicznego w warunkach recydywy 30-letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego. Do włamania doszło z wtorku na środę w Ciechanowie. Sprawca pokonując zabezpieczenia dostał się do piwnicy bloku wielorodzinnego i ukradł odkurzacz spalinowy oraz przewód elektryczny. Łącznie powodując straty na ponad tysiąc złotych. 

Sprawą kradzieży z włamaniem zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego ciechanowskiej policji. Zebrane przez policjantów informacje pozwoliły na wytypowanie osoby podejrzewanej o to włamanie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymanemu śledczy przedstawili zarzut dotyczący kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy.

Z uwagi na to, że w przeszłości odbywał on karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, teraz za ten czyn odpowie w warunkach recydywy, za co może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratora wobec 30-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*