Policyjne podsumowanie weekendu

Funkcjonariusze z ciechanowskiej policji przez weekend wyjechali do 9 zdarzeń drogowych, wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz zatrzymali 2 piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W dniu 13 czerwca o godz. 14:30 w Ciechanowie na ul. Ks. Konrada ciechanowscy policjanci zatrzymali 28-letniego nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Peugeot. Mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych w miejscowości Rąbież Gruduski doszło do zdarzenia drogowego dwóch aut. Jak się okazało, kierujący Fiatem Uno 33-letni mieszkaniec pow. mławskiego znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu i usiłował uniknąć odpowiedzialności odjeżdżając z miejsca zdarzenia. Nietrzeźwego kierującego udało się zatrzymać – badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało blisko 3 promile.

14 czerwca w miejscowości Glinojeck policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę Chevroleta. 48-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przede wszystkim ogromne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, nawiązką w wysokości 5 tys. zł oraz zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 5 lat.

Ponadto w piątek i sobotę (12 i 13 czerwca) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie ujawnili dwóch piratów drogowych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na terenie miasta o ponad 50km/h. Obydwoje stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Podczas minionego weekendu doszło również do 4 zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Pamiętajmy, że osoba piesza nie jest chroniona przez pasy bezpieczeństwa, poduszkę powietrzną czy karoserię pojazdu a przejście dla pieszych to miejsce, gdzie kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

sierż.szt. Aneta Janowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*