Pomagaj z głową - Apel Policji

Ostatnie wydarzenia pokazały, że wielu z mieszkańców powiatu ciechanowskiego gotowych jest nieść pomoc. W takich okolicznościach mogą zdarzyć się sytuacje, w których ktoś będzie próbował wykorzystać okazję i wzbogacić się kosztem pokrzywdzonych.

Docierają do nas sygnały, że oszuści wykorzystując obecność uchodźców na naszym terenie, którzy bezwzględnie potrzebują pomocy, podszywają się pod nich. Do jednego z domów na terenie powiatu ciechanowskiego zapukała kobieta podająca się za uchodźcę, próbowała dostać się do środka domu pod pozorem prośby o żywność. W tej sytuacji starsza mieszkanka naszego powiatu okazała się być przewidującą i nie straciła czujności. Nie pozwoliła wejść do środka kobiecie.

Niech ta sytuacja będzie dla mieszkańców naszego powiatu przestrogą.

Apelujemy o ostrożność, ponieważ wyobraźnia oszustów nie zna granic. Rekomendujemy, żeby wspierać znane i działające od lat organizacje, które działają transparentnie i jawnie rozliczają środki. Pamiętajmy, żeby zawsze weryfikować te instytucje czy osoby, którym chcemy udzielić pomocy. Zawsze dokładnie zweryfikujmy, komu przekazujemy pieniądze lub rzeczy materialne. 

Osoby, które chcą wesprzeć Ukrainę mogą sprawdzić listę oficjalnych zbiórek na stronie pomagamukrainie.gov.pl

kom. Jolanta Bym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*