Ponad pół promila w wydychanym - odpowie przed sądem

Ciechanowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem bez uprawnień. Po zatrzymaniu okazało się, że był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad pół promila. Za popełniony czyn odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zatrzymali 42-letniego mieszkańca Ciechanowa podejrzanego o kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości.

W dniu 1 lutego 2020 roku oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie, że  ulicami Ciechanowa porusza się samochód marki Honda, którego kierujący może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze ujawnili pojazd na skrzyżowaniu ulic Płońskiej z Orylską i niezwłocznie zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu. Badanie wykazało że mieszkaniec Ciechanowa miał ponad pół promila w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami. W trakcie przeprowadzanej kontroli do Komendy Policji zgłosił się kierowca samochodu marki Audi informując o zdarzeniu drogowym na ul. Płońskiej z pojazdem marki Honda. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący samochodem marki Honda na ul. Płońskiej jadąc w kolumnie pojazdów nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu  i uderzył w lusterko jadącego z naprzeciwka pojazdu marki Audi.

42 – letni mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym  

podkom. Ewa Brzezińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*