Potrącenie pieszego na skrzyżowaniu ul. 17 Stycznia i ul. Narutowicza

Ciechanowscy Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie wypadku drogowego, w którym ranny został pieszy.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 20:00 na skrzyżowaniu ul. 17 Stycznia i ul. Narutowicza, gdzie w wyniku potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych obrażeń doznał 63 -letni mieszkaniec Ciechanowa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechnowie wyjaśniają dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku drogowego, w którym ranny został 63-letni pieszy. Według wstępnych ustaleń policjantów kierujący pojazdem marki BMW 22-letni mieszkaniec Ciechanowa poruszał się ul. 17 Stycznia w kierunku centrum miasta. Na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Narutowicza potrącił przechodzącego na druga stronę jezdni po oznakowanym przejściu 63-letniego mieszkańca Ciechanowa. W wyniku zdarzenia 63-latek został przewieziony do szpitala.
Policjanci zatrzymali prawo jazdy 22-letniemu kierującemu samochodem BMW.  

Przejście dla pieszych to miejsce, gdzie kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych. Niechronionego uczestnika ruchu drogowego jakim jest pieszy, nie chronią pasy bezpieczeństwa, karoseria pojazdu czy poduszka powietrzna.
Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności na drodze, chwila nieuwagi, pośpiech, rozkojarzenie mogą zakończyć się tragicznie. Zwiększmy uwagę na drodze i zadbajmy o własne i innych bezpieczeństwo.


podkom. Ewa Brzezińska

  1. Gość pisze:

    Ktoś tu zapomniał że to samo dotyczy pieszego 🙂 Pieszy wchodząc na pasy też ma obowiązek uważać, rozejrzeć się i nie być “rozkojarzony”, bo potem właśnie takie są skutki. Piesi myślą że wchodząc na pasy są bezkarni i to ktoś musi na nich uważać bo oni przecież są na pasach. Jakas kpina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*