Powiat zakupił sprzęt dla Szpitala

W grudniu 2017 roku, ze środków budżetu powiatu ciechanowskiego, samorząd zakupił sprzęt dla potrzeb Oddziału położniczo-ginekologicznego ciechanowskiego Szpitala Wojewódzkiego.

Optyka do histeroskopu ma wartość 7. 200 zł. i już służy lekarzom podczas badań płodności pacjentek oraz w badaniu chorób nowotworowych układu rodnego. Skorzystają z niego pacjentki z powiatu ciechanowskiego i z całego regionu. Dzięki niemu lekarze mogą wykonać dwa razy więcej badań, niż dotychczas.

Cieszę się, że mogliśmy wspomóc szpital, kupując urządzenie. To daje nam pewność, że pacjentki w Ciechanowie mają dobrą opiekę i komfort badań – powiedział podczas spotkania starosta Sławomir Morawski

– Dziękuję za zakup urządzenia optycznego do histeroskopu, ale także za sfinansowanie Szkoły Rodzenia. Cieszy się ona dużym powodzeniem i jest jedyną w całym regionie – podkreślił dyrektor Andrzej Kamasa

Jak poinformował nas koordynator Oddziału położniczo-ginekologicznego Tomasz Obojski, badanie histeroskopem wykonywane jest w znieczuleniu ogólnym na bloku operacyjnym, co daje komfort badania pacjentkom i bezpieczeństwo wykonania zabiegu lekarzom. Zastępuje tzw. „łyżeczkowanie”. Dziennie, w ciechanowskim szpitalu wykonywane są 2-3 zabiegi tego typu. Badania wykonują wszyscy lekarze z oddziału.

Dodajmy, iż od pięciu lat, czyli od 2013 roku powiat finansuje prowadzenie Szkoły Rodzenia w Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie, gdzie przyszli rodzice pod okiem położnych i lekarzy mogą przygotować się na przyjście na świat dziecka. Na prowadzenie szkoły samorząd powiatowy przeznacza każdego roku po 30 tys. zł. Na rok 2018 rok takie środki, decyzją radnych powiatu także zostały przekazane.

 

Tekst i zdjęcia: Barbara Tokarska – Wójciak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*