Powiat zbuduje Centrum Opieki Wytchnieniowej

Dziś (4 lutego) w siedzibie starostwa powiatowego w Ciechanowie odbyła się konferencja prasowej na której podpisano umowę z Generalnym Wykonawcą firmą Nowobudowa Sp. z o.o. która zbuduje wyjątkowe miejsce na mapie naszego powiatu Centrum Opieki Wytchnieniowej.

To niezwykle ważna i pierwsza tego rodzaju inwestycja realizowana przez Powiat Ciechanowski. Wartość zadania to ponad 2,8 mln zł. Inwestycja zostanie zrealizowana w bezpośrednim sąsiedztwie DPS Kombatant. Zakończenie realizacji robót planowane jest na II kwartał 2023. Pomoc powinna mieć wymiar realny, dlatego Zarząd i Radni Powiatu podjęli decyzję o realizacji tej niezwykle ważnej z punktu widzenia społecznego inwestycji – powiedziała Joanna Potocka – Rak starosta powiatu Ciechanowskiego

Podczas dzisiejszego spotkania wśród zaproszonych gości odbyła się interesująca dyskusja czym tak naprawdę jest opieka wytchnieniowa oraz jak ważne jest wspieranie rodzin i opiekunów osób chorych i niepełnosprawnych w opiece czasowej nad bliskimi, wymagającymi opieki ciągłej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*