Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Znamy już najlepsze drużyny 45 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w eliminacjach powiatowych. O miejsca na podium walczyli uczniowie z 6 szkół podstawowych z terenu powiatu ciechanowskiego, w dwóch grupach wiekowych. Najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ciechanowie oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szulmierzu. Zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat podczas eliminacji rejonowych.

Organizatorem 45 Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym była Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie, Starostwo Powiatowe w Ciechanowie oraz Kuratorium Oświaty. Gospodarzem turnieju, który odbył się w minioną środę (27.03) była Szkoła Podstawowa nr. 3 im. Orła Białego w Ciechanowie.  Uczniowie, podzieleni na dwie kategorie wiekowe, mieli do rozwiązania test wiedzy z zakresu zasad i przepisów ruchu pieszych, osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, rowerzystów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym (pierwszeństwo na skrzyżowaniu). Poprawne rozwiązanie testów wymagało szczegółowej wiedzy i przygotowania.

Oto kwalifikacja końcowa turnieju:

I grupa wiekowa:

I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ciechanowie

II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gołyminie-Ośrodku

III miejsce – drużyna ze sdzkoły Podstawowej w Bądkowie

II grupa wiekowa

I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szulmierzu

II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ciechanowie

III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechanowie

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody i upominki, które ufundował Starosta Ciechanowski.

Dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup przeszły do eliminacji rejonowych, które odbędą się 10 maja 2024 r. o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej nr. 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom, którzy będą reprezentować powiat ciechanowski na dalszych etapach turnieju. Gratulujemy również opiekunom, którzy włożyli trud w solidne przygotowanie uczniów do testu.

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*