Pożar domku letniskowego

W ostatnią sobotę 13 czerwca około godz. 7:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o pożarze w Ciechanowie przy ul. Żytniej.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali pożar letniskowego domku. Pożarem objęta była część budynku (dwie ściany zewnętrzne oraz jedno z pomieszczeń). Podczas rozpoznania ustalono, że w środku nikt nie przebywał oraz istnieje duże prawdopodobieństwo że w domku znajduje się butla z gazem propan-butan.

Jak podkreślają strażacy biorący udział w interwencji ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania do budynku, podaniu jednego prądu wody w natarciu na zewnętrzną ścianę budynku celem dotarcia do drzwi wejściowych. Ratownicy wyposażeni w aparaty ODO, kamerę termowizyjną oraz bosak podręczny wyważyli drzwi wejściowe, a następnie przystąpili do do gaszania oraz przeszukania budynku – osób poszkodowanych nie znaleziono. Po zlokalizowaniu pożaru pomieszczenie oddymiono poprzez otwarcie okna. W obiekcie znaleziono butlę turystyczną z gazem, którą wyniesiono na zewnątrz w bezpieczne miejsce, a następnie przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono stopień nagrzania. W dalszej fazie przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonej części konstrukcji. Pomieszczenia oraz drewnianą konstrukcję budynku dokładnie sprawdzono przy użyciu lokalizatora ognia – brak ewentualnych zarzewi ognia.

foto:kppsp ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*