Pracowity tydzień ciechanowskiej grupy Speed

W minionym tygodniu policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED skontrolowali prawie 120 pojazdów. Ujawnili ponad 100 wykroczeń. Prawie 80 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli 80 mandatów karnych, w dwóch przypadkach skierowali wnioski do sądu o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Pomimo wielu apeli o bezpieczną jazdę, zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego nadal nie brakuje kierowców, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Policjanci grupy Speed co dzień mają ręce pełne roboty.

Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Brawurowa jazda, niedostosowanie szybkości do warunków panujących na drodze oraz agresywne zachowania kierujących przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*