Prawie 123 tony azbestu usunięte z terenu Ciechanowa

W 2018 roku, w ramach bezpłatnego dla mieszkańców programu, z terenu Ciechanowa usunięto i przekazano do unieszkodliwienia 122,715 ton wyrobów zawierających azbest. W sumie 64 obiekty i posesje zostały oczyszczone z azbestu. Azbestowe pokrycia dachowe zdemontowano z 26 budynków, odebrano już zdemontowane z kolejnych 38 posesji.

To rekordowa ilość w historii programu, który miasto realizuje od 2008 roku. Program cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ubiegłym roku usunięto z terenu Ciechanowa ponad 99 ton wyrobów z azbestem, dwa lata temu prawie 90 ton.

„Program usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Ciechanowa na lata 2016-2032” został uchwalony pod koniec 2015 roku – zaktualizowany program wprowadził nowe zasady. Od 2016 r. usuwanie prowadzone jest przez jeden, wyłoniony na rok przez Urząd Miasta Ciechanów podmiot. W tym roku usługę świadczyła firma Środowisko i innowacje. Były zgłoszenia głównie od osób fizycznych, jak również wspólnot mieszkaniowych.

Demontaż, usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Ciechanowa w 2018 roku dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 29 423,55 zł.

 

Źródło: UM Ciechanów

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*