Premier Morawiecki dymisjonuje Jarosława Gowina. Polityczne trzęsienie ziemi

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się we wtorek do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii – poinformował we wtorek na konferencji rzecznik rządu Piotr Müller.

“Skuteczność rządu Zjednoczonej Prawicy jest zależna od tego i możliwa dzięki wspólnej ciężkiej pracy całej Zjednoczonej Prawicy – zarówno PiS, jak i wszystkich koalicjantów, którzy mają podpisaną umowę koalicyjną i tych, którzy wspierają rząd Zjednoczonej Prawicy” – mówił rzecznik rządu.

Przypomnijmy, że konflikt Prawa i Sprawiedliwości z Porozumieniem Jarosława Gowina trwał od dawna. Wicepremier domagał się zmian w ważnych dla PiS projektach: Polskim Ładzie oraz nowelizacji ustawy medialnej, określanej przez opozycję i część środowiska dziennikarskiego jako “lex TVN”.

W sobotę na posiedzeniu zarządu Porozumienia politycy tego ugrupowania postawiły partii Jarosława Kaczyńskiego ultimatum: uwzględnienie poprawek zaproponowanych przez Jarosława Gowina albo zerwanie umowy koalicyjnej.

Jedno jest pewne w najbliższych dniach czeka nas prawdziwie trzęsienie ziemi na Polskiej scenie politycznej. Czy czekają nas przyśpieszone wybory? Czy Prawo i Sprawiedliwość będzie miało większość w najbliższych głosowaniach? O tym przekonamy się już w najbliższych dniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*