Rodzina z Republiki Kazachstanu będzie mogła uzyskać wizę krajową uprawniającą do repatriacji i zamieszkania w Ciechanowie

Repatriacja oznacza powrót do ojczyzny osób pochodzenia polskiego i jest jednym ze sposobów nabycia polskiego obywatelstwa. Ustawa o repatriacji umożliwia powrót do kraju osobom, bądź ich potomkom, które na skutek deportacji, zesłań i innych prześladowań nie mogły się w Polsce nigdy osiedlić. 

Podczas listopadowej sesji Radny Miasta (30 listopada) podjęto uchwałę, na podstawie której rodzina repatriantów z Republiki Kazachstanu będzie mogła uzyskać wizę krajową uprawniającą do repatriacji i zamieszkania w Ciechanowie.

Wsparcie miasta pomoże zaaklimatyzować się rodakom w Polsce, osiągnąć sprawnie samowystarczalność zawodową i społeczną. 

Rodzinie repatriantów wynajęte zostanie mieszkanie komunalne. Otrzymają pomoc w uzyskaniu zatrudnienia lub rejestracji działalności gospodarczej. Miasto będzie ubiegało się o finansowanie pomocy z budżetu państwa, zgodnie z przepisami ustawy o repatriacji. 

Ważny jest tu brak przypadkowości. Młode małżeństwo, które trafi do Ciechanowa to osoby posiadające dobre wykształcenie, w kierunkach medycznych. A to przyczyni się do tego, że będą dla naszej społeczności wartością dodaną. Będziemy realizować tu procedury ściśle określone w ustawie – mówił podczas sesji prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*