Rodzinna Niedziela w klimacie folkowo-karnawałowym

Rodzinna Niedziela w klimacie folkowo-karnawałowym. Nowy Rok 2020 Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaczęło „z przytupem”. 19 stycznia najmłodsi bywalcy Muzeum wzięli udział w organizowanym specjalnie dla Nich balu karnawałowym. Na tym wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym
dzieci razem z rodzicami i opiekunami mieli sposobność udziału w warsztatach inspirowanych folklorem polskim. Wykonali filcowe kamizelki ozdobione motywami ludowymi. Podobnie jak działo się to w epoce romantyzmu, która inspiracje czerpała z ludowych obrzędów tak i my tego dnia poruszaliśmy się po magicznej krainie tradycji.

Po warsztatach przyodziani w wielobarwne kamizelki wszyscy podążyli na bal, który odbył się w nowoczesnych przestrzeniach Oranżerii – obiekcie znajdującym się w Zespole Pałacowo-Parkowym Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.
Początek balu uświetnił występ Ludowego Zespołu Artystycznego „Mały
Ciechanów”. Na deskach sceny Oranżerii zaprezentowali Suite Śląską. Uczestnicy brali udział w szeregu zabaw przygotowanych na tą okoliczność. Sięgnęliśmy do ludowych harcy: Derkacz, Miotlarz, Wiedźma. Wszystkie propozycje przypadły młodszym uczestnikom do gustu.

Na końcu naszych wspólnych pląsów razem z naszym gościem – Ludowym
Zespołem Artystycznym „Mały Ciechanów” odtańczyliśmy Poloneza.
Już za nami „Bal z przytupem”. Słowami ciężko opisać atmosferę, muzykę, a przede wszystkim radość naszych małych gości.
Pragniemy podziękować Ludowemu Zespołowi Artystycznemu „Mały Ciechanów” i Pani Ricie Tarczyńskiej za uświetnienie tegorocznego balu.
Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i zaszczycą nas swą obecnością w przyszłym roku.
Na kolejną Rodzinną Niedzielę zapraszamy 16 lutego.
Ferie w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Zajęcia odbywać się będą od 17 do 21 lutego 2020 r. w godzinach 9.00 – 16.00. Tematem przewodnim będą podróże po stolicach Europy. Każdego dnia odwiedzimy
jedną ze metropolii Starego Kontynentu. Zapraszamy na zimowe spotkania z historią, sztuką i zabawą. Przygotowaliśmy szereg atrakcji, pozwalających w radosny sposób spędzić wolny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*