Ruszają szkolenia dla nauczycieli w Ciechanowie

27 września 2018 r. o godz. 10:30 w Zespole Medycznych Szkół Policealnych w Ciechanowie przy ul. Sienkiewicza 33 odbędzie się konferencja dla nauczycieli i dyrektorów szkół z powiatu ciechanowskiego. Z uczestnikami konferencji spotka się członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. Pięć konferencji „Mazowiecka szkoła uczy nowocześnie” poświęconych będzie promowaniu aktywnego rozwoju i innowacyjnych metod pracy z uczniem oraz wdrażaniu nowych technologii w szkołach naszego regionu. W ramach konferencji planowane są wystąpienia nauczycieli konsultantów OEIiZK w formule TED łączącej w sobie elementy technologii, rozrywki i designu.

Praca nauczyciela jest bardzo wymagająca. Sama pracowałam z uczniami przez wiele lat i wiem, jak ważne jest ciągłe doskonalenie się. Jestem pewna, że te konferencje wniosą wiele pożytecznej i praktycznej wiedzy, którą nauczyciele wykorzystają w swojej pracy, a dzięki warsztatom, spojrzą z innej perspektywy na sposoby nauczania – podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego

Ważne jest też pokazanie, jakie możliwości daje stosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz warsztaty dla nauczycieli z elementami Escape room. W czasie ich trwania będzie można doświadczyć zarówno wielu emocji, jak i zdobyć cenną wiedzę i umiejętności dotyczące wykorzystania nowych technologii w szkole.

Więcej informacji na temat konferencji oraz możliwość zgłoszenia udziału znajduje się na stronie Ośrodka: www.oeiizk.waw.pl

Konferencje oprócz Ciechanowa będą odbywać się również w Ostrołęce, Siedlcach, Radomiu i Płocku. Urząd Marszałkowski i Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów jest organizatorem konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*