Sąd unieważnił karę Sanepidu nałożoną na miasto Ciechanów

Początek całej sprawy sięga soboty, 2 maja, a więc już podczas stanu epidemii koronawirusa w Polsce, na ciechanowskim osiedlu “Aleksandrówka II” odbył się koncert Kasi Kowalskiej. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu “Koncertowanie pod blokiem” i była to piąta impreza z tej serii. 

Lokalny sanepid po imprezie nałożył karę, która dotyczyła nieprzestrzegania zakazu organizowania zgromadzeń w czasie epidemii koronawirusa w odniesieniu do koncertu.

W odwołaniu ciechanowski urząd miasta wskazywał m.in. na wadliwe ustalenie organizatora. Zgodnie z przepisami magistrat zapłacił karę zaraz po jej nałożeniu. Cała kwota wróci na jego konto.

Dziś Prezydent Ciechanowa skomentował wyrok sądu administracyjnego na swoim profilu:

Dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie unieważnił karę 30 tys. zł nałożoną przez sanepid na miasto. Zwrócą nam pieniądze, zapłacą też pełne koszty sądowe. Będziemy również domagać się odsetek oraz skierujemy pozwy o odszkodowanie i zadośćuczynienie od państwowych urzędników, którzy wydawali niezgodne z prawem decyzje. Oceniono, że wszystkie działania przeciwko mnie i miastu były bezpodstawne, a przepisy wydawane przez rząd w okresie pandemii mają taką moc prawną jak bazgroły na kartce papieru.

fot: fbum ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*