Sąd unieważnił wybory w Drobinie. Czy zmieni się burmistrz?

Po tragicznej śmierci śp. Andrzeja Samoraja (PSL) i wyborze na to stanowisko Grzegorza Szykulskiego (PiS), we wtorek Sąd Okręgowy w Płocku stwierdził nieważność wrześniowych wyborów. Powodem jest m.in. niedotrzymanie terminów w przypadku głosowania korespondencyjnego.

Całą sytuację skomentował wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL):

-Wybory na burmistrza Urząd Miasta i Gminy w Drobinie unieważnione❗ Sąd uwzględnił protest kandydata Polskie Stronnictwo Ludowe i orzekł, że wybory, w których kilkoma głosami wygrał kandydat z ramienia PiS, nie zostały przeprowadzone należycie. W związku z powyższym mieszkańcy Miasta i Gminy Drobin będą ponownie wybierać swojego burmistrza❗

Sąd uznał tym samym protesty wniesione przez mieszkańców, a które dotyczyły m.in. niedotrzymania terminów w przypadku 6 pakietów do głosowania korespondencyjnego dla osób, będących wówczas w izolacji domowej. W protestach zwrócono też uwagę na błędy w Obwodowych Komisjach Wyborczych, a ponieważ Grzegorz Szykulski wygrał niewielką ilością głosów, w opinii sądu zasadnym jest unieważnienie wyborów.

Teraz obydwie strony mają 7 dni na wniesienie odwołania od postanowienia Sądu Okręgowego w Płocku do Sądu Apelacyjnego w Łodzi. Wówczas na decyzję sądu apelacyjnego trzeba będzie poczekać około dwóch miesięcy. Jeśli podtrzyma decyzję sądu okręgowego, wybory zostaną przeprowadzone ponownie.

fot:freepik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*