Skażona woda w gm. Baboszewo. Z pomocą przyszli żołnierze 5MBOT!

Od 1 do 10 października żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej będą dostarczać wodę zdatną do spożycia do miejscowości gminy Baboszewo oraz gminy Płońsk.

W dniu 29 września br. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płońsku poinformował o  skażeniu wody w publicznym wodociągu w gminie Baboszewo na Mazowszu. Blisko 6 tysięcy mieszkańców pozbawionych jest dostępu do wody zdatnej do spożycia oraz wykorzystania w celach gospodarczych. Decyzją Ministra Obrony Narodowej, wsparciem dla organów administracji publicznej będzie Wojskowe Zgrupowanie Zadaniowe Baboszewo. Od dnia dzisiejszego do 10 października,  żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, będą dostarczać wodę do 39 miejscowości w gminie Baboszewo oraz w gminie Płońsk, w których wykryto skażenie. 

-Sytuacja jest ciężka, zaskoczyła wszystkich mieszkańców. Otrzymałam wiele telefonów z pytaniem, co  w tej sytuacji można zrobić, bo wody brakuje nawet w sklepach. Cieszę się, że z pomocą przyszli terytorialsi. Jest to duża pomoc i ułatwienie, szczególnie dla osób starszych, które nie posiadają żadnego środka transportu.” – powiedziała Sołtys wsi Kiełki. 

  Na miejsce skierowano dwie cysterny o pojemności 10 tyś. litrów, a także trzy samochody ciężarowo – terenowe marki Jelcz, które przetransportują zapasy wody butelkowanej. Sprzęt, który został użyty w ramach Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Baboszewo, wykorzystywany jest na co dzień do zabezpieczenia działań pododdziałów 5MBOT. Żołnierze sprawdzili w praktycznym wymiarze sprzęt oraz swoje umiejętności z pożytkiem dla mieszkańców. 

Źródło: 5MBOT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*