Sportowe wakacje z dofinansowaniem od miasta

Na terenie Ciechanowa letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w te wakacje organizują 3 kluby piłkarskie: Akademia Piłkarska Ciechanów, Miejski Klub Sportowy Ciechanów i Stowarzyszenie Akademia Piłki Nożnej OLIMP Ciechanów. Na półkoloniach rekreację i integrację z rówieśnikami połączono z kontynuowaniem pracy nad dobrą formą fizyczną. Zajęcia są odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłaszane klubom przez rodziców i opiekunów.

Aktualnie klub piłkarski APN OLIMP prowadzi „Wakacyjną strefę futbolu”. Od 26 lipca każdego dnia między godz. 8.00 a 15.00 uczestnicy uczestnicy biorą udział w zajęciach integracyjnych oraz treningach specjalistycznych – piłkarskim i korekcyjnym (zajęcia z fizjoterapeutą, które pomagają dbać o właściwą postawę). Między treningami organizowane są też wycieczki, wyjścia na basen, kręgle i do kina. 

Akademia Piłkarska Ciechanów na zajęciach „APC Summer Camp” prowadzi po dwie sesje treningowe dziennie. Poza intensywną pracą nad formą pod okiem trenera dzieci mogą pójść razem do kina czy pograć w futsal.

W II połowie sierpnia półkolonie zorganizuje MKS Ciechanów. Wezmą w nich udział dzieci od 4 do 16 roku życia. Zajęcia będą odbywały się na miejskich obiektach sportowych.

Dotacje miasta umożliwiły 3 klubom organizację wyjazdów dla dzieci i młodzieży poza Ciechanów. 

Członkowie klubu TKKF Promyk Ciechanów pojechali w lipcu na obóz rekreacyjno-sportowy w Zakopanem. To zasłużony wypoczynek dla wychowanków klubu, którzy zakończyli rok szkolny z licznymi medalami. W wakacje trenowali w górach mieszkając w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym na Krzeptówkach pod Giewontem.

Z wypoczynku nad morzem powróciło już 47 podopiecznych Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin, który zorganizował „Letnią Szkołę Karate Dąbki” już po raz czwarty. 

Trzeci wyjazd wakacyjny dla dzieci z miasta zorganizuje LKS Matsogi Ciechanów, który zabierze młodych uczniów na Letnią Akademię Taekwon-do na Mazurach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*