Spotkanie wielkanocne Prawa i Sprawiedliwości

Z okazji Świąt Wielkanocnych członkowie, przyjaciele oraz sympatycy Prawa i Sprawiedliwości z Ciechanowa, Mławy, Przasnysza, Raciąża oraz okolic spotkali się na świątecznej uroczystości w siedzibie NSZZ ,,Solidarność”. Gospodarzem uroczystości była Poseł Anna Ewa Cicholska, która przywitała przybyłych gości. Następnie oddała głos Księżom, którzy poruszyli kwestię duchową Świąt Wielkanocnych. Mówili przede wszystkim o tym, że Wielkanoc to szczególny czas dla osób wierzących. W Kościele katolickim oczekujemy na zmartwychwstanie Jezusa, ale zanim radość wypełni serca, jesteśmy świadkami jego męki i śmierci na krzyżu. W dobie obecnych wydarzeń, codziennego biegu, pustki otwierającej się w sercu, powodującej zło oraz nienawiść często zapominamy o sobie samym, drugim człowieku. Wielkanoc jest czasem refleksji, chwili zatrzymania. Człowiek ma możliwość nabrania pokory wobec nieuchronnej śmierci, ale również pogłębiania wiary i nadziei w Zmartwychwstanie. Po przemówieniach, Księża wraz z przybyłymi gośćmi odmówili modlitwę, zaśpiewali pieśń, po czym Ksiądz Infułat Ludomir Kokosiński  poświęcił pokarm.
Następnie głos zabrała Poseł Anna Ewa Cicholska, pełnomocnik PiS powiatu ciechanowskiego, która podziękowała gościom za liczne przybycie. W swoim przemówieniu podsumowała pokrótce działania PiS oraz poruszyła kwestię związane z reformą edukacji oraz zdrowia. Mówiła również o wzajemnym wsparciu, pracą ponad podziałami.
,,Proszę Was wszystkich, aby Nasza współpraca układała się tak jak do tej pory. Abyśmy mogli wspólnie działać, wspierać się, pomagać ludziom którzy Nam zaufali, Naszym wyborcom. To co się obecnie dzieje nie służy nikomu! Powinien Nam przyświecać wspólny cel. Nie dajmy się podzielić! Okres Triduum Paschalnego jest czasem wyciszenia, przemyśleń. Wiara w Boga pomaga Nam iść razem w kierunku wolności, życia i sprawiedliwości. Wierzę, że razem możemy zdziałać dużo dobrego. Niech te piękne Święta Wielkiej Nocy będą czasem refleksji, chwili zastanowienia, ale również spokoju ducha i radości. Niech Zmartwychwstały Chrystus uwolni Was od trosk, problemów życia codziennego, napełni optymizmem i siłą do dalszego wspólnego działania”– mówiła Anna Ewa Cicholska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*