Święto Niepodległości w Gminie Regimin

Dzisiaj, tj. 11 listopada br. mieszkańcy Gminy Regimin uczestnicząc w uroczystościach z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wyrazili wdzięczność i szacunek wobec Polaków, którzy w walce o wolną, niepodległą Polskę oddali swoje życie.

W parafii pw. Św. Bartłomieja w Zeńboku odbyła się uroczysta Msza Święta, którą odprawił proboszcz ks. Piotr Marzec. Po Mszy Św. patriotyczne pieśni wykonał Zespół Ludowy Krasne pod kierownictwem Marka Czajki. Wójt, Mariola Kołakowska zabrała głos i podziękowała wielu osobom za udział w organizacji wydarzenia:

,,- Dziękuję Księdzu Proboszczowi Piotrowi Marcowi za odprawienie Mszy Świętej w intencji Naszej Ojczyzny. 🇵🇱Dziękuję Pani Poseł RP, panu Przewodniczącemu Rady Gminy w Regiminie Józefowi Mysiakowskiemu, Pani Sekretarz Danucie Szewczak, Panu Radnemu Jackowi Olszewskiemu,Sołtysom, pracownikom Urzędu Gminy oraz wszystkim mieszkańcom i gościom za przyjęcie zaproszenia i udział w tej uroczystości. 👏Dziękuję Zespołowi Ludowemu Krasne pod kierownictwem Marka Czajki za występ oraz Pani Renacie Żmijewskiej za pomoc w organizacji koncertu patriotycznego.🇵🇱Dziękuję Pani Dyrektor SP w Zeńboku i dzieciom za przygotowanie kotylionów patriotycznych. 👍Serdeczne podziękowania dla OSP Zeńbok i OSP Jarluty Duże za uświetnienia uroczystości” – powiedziała Mariola Kołakowska.

Po uroczystościach odbyła się charytatywna zbiórka na rzecz Antosia Szlaskiego który zmaga się z ciężką chorobą serca.

Zapraszamy na transmisję z uroczystości oraz fotorelację!

Link do transmisji:

https://www.facebook.com/101082724682573/videos/418918236346487

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*