Terytorialsi i Aktywni Seniorzy pomagają najuboższym

Terytorialsi z 51 batalionu lekkiej piechoty 5MBOT, w ramach działań pk. „Odporna Wiosna”, codziennie transportują i dostarczają dziesiątki ton żywności osobom potrzebującym. Dzisiaj mieli szczególną misję. 

Do 5 Brygady OT wpłynął wzruszający list 75 letniej Pani Teresy Dobies, działaczki Stowarzyszenia „Aktywni Seniorzy – Koziebrody”, która od wielu lat pomaga najuboższym rodzinom ze swojego otoczenia. Do tej pory Pani Teresa sama radziła sobie z transportem żywności z Banku Żywności w Płocku, paczkowaniem i dystrybucją paczek. Pandemia spowodowała, że z racji swojego wieku, Pani Teresa jest w  grupie podwyższonego ryzyka i nie ma możliwości, by zadbać o żywność na rodzin, które dotychczas wspierała, dlatego z pomocą ruszyli  żołnierze z Ciechanowa. Z Banku Żywności w Płocku dostarczyli ok 1600 kg produktów spożywczych, które zostały rozdzielone na paczki dla 60 najuboższych rodzin z gminy Raciąż w powiecie płońskim. 

przez tego koronawirusa, sama nie byłabym w stanie pomóc tym ludziom – mówi Pani Teresa Dobies – jestem wzruszona, ze są młodzi ludzie – żołnierze, którzy chcą pomagać osobom starszym, cieszę się że doczekałam takich czasów – dodaje. 

 Dziś, oprócz pomocy udzielonej Stowarzyszeniu „Aktywni Seniorzy”, rzecz mieszkańców gminy Raciąż, żołnierze 51 batalionu lekkiej piechoty z Ciechanowa, pojawili się również w Wiśniewie. Wsparli tam pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w wydawaniu żywności dla potrzebujących mieszkańców gminy. 

W najbliższym czasie wojskowe pojazdy ciężarowe będzie można zobaczyć także na ulicach Płońska oraz drogach gminy Baboszewo, gdzie również będą dostarczać żywność dla osób potrzebujących. 

Źródło: 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*