Terytorialsi pomagają w Regiminie i Chorzelach [FOTO]

Dziś ponad 250 żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej
zaangażowanych jest w działania określane mianem „Odporna Wiosna”. Od wczoraj pomoc udzielana jest m.in. w gminie Chorzele oraz Regimin.


Dzisiaj w całej Polsce w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest ponad 9 tysięcy żołnierzy i pracowników wojska, wśród nich blisko 100 żołnierzy 51 batalionu lekkiej piechoty z Ciechanowa. Ta liczba stale się zmienia w zależności od potrzeb społeczności lokalnej i instytucji.
Żołnierze 51 blp od wczoraj prowadzą działania pomocowe na terenie dwóch gmin powiatu ciechanowskiego: Chorzele i Regimin. Wczoraj na wniosek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzelach przetransportowali blisko 15 ton żywności oraz przygotowali paczki, które od dziś wraz z pracownikami GOPSu dystrybuują do potrzebujących mieszkańców.

Na terenie gminy Regimin natomiast, żołnierze wraz z oddelegowanymi do walki z COVID-19, podchorążymi Wojskowej Akademii Technicznej, rozdają mieszkańcom środki ochrony indywidualnej w postaci maseczek.
Żołnierze 5 MBOT od samego początku walki z koronawirusem zostali włączeni do działań mających na celu ograniczenie transmisji wirusa SARS-CoV-2.
Zadania realizowane w gminie Regimin i gminie Chorzele były jednymi z wielu inicjatyw podejmowanych przez żołnierzy 51 blp. Oprócz współpracy z instytucjami pomocowymi i samorządami z powiatu ciechanowskiego, przasnyskiego, płońskiego mławskiego i żuromińskiego, batalion objął również pomocą 18 weteranów i osób starszych ze swojego rejonu.
W ramach wspierania służb medycznych, ciechanowscy terytorialsi wspierają personel medyczny Szpitala w Ciechanowie, Płońsku oraz Mławie. Wsparcie polega na wykonywaniu pomiaru temperatury osobom wchodzącym i wychodzącym z placówki, selekcji pacjentów na izbie przyjęć, wsparciu medyków na SORze, ale także udostępnieniu kontenerów mieszkalnych i namiotów wojskowych w celu organizacji tymczasowych izb przyjęć.

Aneta Szczepaniak Rzecznik prasowy
5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

fot:wot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*