Uciążliwe zanieczyszczenie w gm. Glinojeck. Blisko 8 tysięcy mieszkańców bez wody pitnej

Osiem tysięcy mieszkańców miasta i gminy Glinojeck od tygodnia pozostaje bez wody przydatnej do spożycia. Powodem braku wody nadającej się do spożycia jest wykrycie baketrię e – coli w ujęciu wody w miejscowości Zalesie. Tym samym woda nie nadaje się do spożycia. Wciąż trwają pracę, które polegają na dezynfekcji oraz płukaniu sieci wodociągowej.

Sanepid pobrał dziś kolejne próbki do badań. Wyniki będą znane najpóźniej w ciągu trzech dni. Do tego czasu mieszkańcy są zdani na pomoc ze strony strażaków ochotników i sołtysów, którzy dostarczają wodę pitną. Wśród mieszkańców pojawił się również postulat zwrotu poniesionych kosztów za kupowanie wody w sklepach. Jednak Zakład Gospodarki Komunalnej w Glinojecku poinformował, że nie będą dokonywane zwroty za zakupioną wodę. 

Poniżej komunikat Sanepidu w Ciechanowie

  1. Eva Davies pisze:

    Burmistrz wiedzial juz 13/07 nie bylo zadnego powiadomienia ja dowiedzialam sie dopiero 19/07 okolo godz 18.00 gdy sasiadka zadzwonila do mie To scandal zeby ludzi nie powiadomic zekomo dawali jakas notatke na wewnetrzej stone gminy Skandal jest wiele osob srarszych ktorzy nie posiadam internetu I ile ludzi wchodzi na strone wenetrzne gminy SKANDAl utrzymywac take wiadomosci w tajemicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*