Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Ciechanowa, który ujął nietrzeźwego kierowcę. 66 -letni kierowca poruszał się ulicami Ciechanowa z ponad 2,5 promilami alkoholu w organizmie. Mężczyzna uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy a następnie przekazał policjantom.

Wczoraj około godziny 12:30, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu  nietrzeźwego kierowcy. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec Ciechanowa, jadąc ul. Graniczną w Ciechanowie zauważył pojazd marki Renault Megane poruszający się całą szerokością drogi. Mężczyzna bez chwili wahania postanowił uniemożliwić dalszą jazdę kierującemu zmuszając go do zatrzymania pojazdu. Kierowcą okazał się 66-letni mężczyzna mieszkaniec Ciechanowa, którego poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, z wynikiem ponad 2,5 promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz wysoka nawiązka.

Ciechanowska policja apeluje, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Każdy, nawet anonimowo może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu, za pomocą numer alarmowego 112.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*