Ulewne deszcze przysporzyły pracy naszym strażakom

W związku z wczorajszymi intensywnymi opadami deszczu jakie przeszły przez powiat ciechanowski jednostki ochrony przeciwpożarowej interweniowały trzykrotnie.

O godz. 15:47 otrzymaliśmy informację o zalanej drodze gminnej w m. Gumowo. Na miejscu strażacy zastali wodę spływającą z pól uprawnych, która zagrażała zalaniem pobliskich budynków mieszkalnych. Działania strazy pożarnej polegały na ukierunkowaniu płynącej wody do wiejskiego stawu. Dodatkowo strażacy udrożnili ręcznie przepust wodny przy drodze gminnej, który był zaczopowany gałęziami. Usprawniło to przepływ wody w kierunku stawu. Gdy woda z pól spłynęła, działania zakończono. W działaniach trwających 51min udział 2 zastępy straży pożarnej.

O godz. 16:56 otrzymaliśmy informację o zalanej drodze gminnej w m. Rydzewo. Na miejscu strażacy zastali rozlewisko wody o wymiarach 20x8m na drodze gminnej. W chwili przybycia jednostek ochrony przeciwpozarowej woda zaczęła przelewać się z drogi przez próg wjazdowy na prywatnej posesji, co stwarzało zagrożenie zalaniem klatek ze zwierzętami hodowcy psów. Działania straży pożarnej polegały na obniżeniu poziomu wody w rozlewisku przez wypompowanie wody motopompą pływającą. Wodę kierowano na pobliskie nieużytki. W działaniach trwających 57 min udział brały trzy zastępy straży pożarnej.

O godz. 17:38 otrzymaliśmy informację o zalanej piwnicy w m. Modła. Na miejscu strażacy zastali zalaną piwnicę w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania strażaków polegały na sprawieniu motopompy szlamowej, którą wykorzystano do wypompowania wody na drogę. W działaniach trwających 42min udział brały dwa zastępy straży pożarnej.

info/foto: mł. kpt. Damian Kołpaczyński/ KP PSP Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*