W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Policjant z ciechanowskiej komendy Policji, będący w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na dziwnie zachowującego się klienta w sklepie. Jak się później okazało prowadził on samochód mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Wszystko wydarzyło się w miejscowości Rutki Marszewice. Policjant będąc w czasie wolnym chcąc zrobić zakupy w sklepie spożywczym zauważył mężczyznę, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Jego bełkotliwa mowa oraz trudności z utrzymaniem równowagi świadczyły o tym, że może być nietrzeźwy. Mężczyzna w pewnym momencie wyszedł ze sklepu i szybko wsiadł do stojącego przed budynkiem samochodu i odjechał co uniemożliwiło jego natychmiastowe zatrzymanie. Jednak funkcjonariusz od razu ruszył w pościg za nietrzeźwym kierowcą. Po wyprzedzeniu chryslera zatrzymał swój pojazd tym samym zmuszając mężczyznę do zatrzymania się, a następnie podbiegł do kierowcy i zabrał mu kluczki od pojazdu.

Przybyły na miejsce umundurowany patrol Policji przeprowadził u 48-latka badanie na zawartość alkoholu. Kierujący miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna przyznał się, że ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami co potwierdziły systemy policyjne. Teraz odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Ewa Brzezińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*