W weekend możesz wybrać się na kajaki

Bezpłatne spływy dla mieszkańców Ciechanowa będą organizowane w każdy wakacyjny weekend. Ponad 4-km trasa wyznaczona została od punktu w pobliżu ul. Rybnej do miejsca przy ul. Augustiańskiej, tuż przed mostem. Do dyspozycji będzie 12 kajaków 2-osobowych. Zgłoszenia przyjmuje MOSiR. W przedsięwzięcie zaangażowany jest ciechanowski WOPR.

Kajaki na Łydyni to realizacja ogólnomiejskiego projektu obywatelskiego. Lipcowe spływy będą startowały o godz. 10.00 oraz 14.00. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podkreśla, że będą miały one także charakter testowy. W sierpniu (do 1 września) przewidziane jest zwiększenie częstotliwości do 3 razy dziennie. Wówczas obowiązywać będą godziny startu: 10.00, 13.00, 16.00. Czas spływu uzależniony będzie przede wszystkim od stopnia zaawansowania płynących. To minimum nieco ponad godzina.

Żeby wziąć udział w spływie, należy telefonicznie zgłosić się do MOSiR (23 673 24 84, wew. 37). Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Koordynację zgłoszeń od sierpnia przejmie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (MOSiR poinformuje o szczegółach).

Zasady udziału w spływach określa regulamin opublikowany na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz na stronie MOSiR Ciechanów. Warunkiem uczestnictwa jest podpisanie oświadczenia (również dostępne do pobrania w wersji elektronicznej) i przekazanie go organizatorowi przed startem.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji udziela szczegółowych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*