Wakacyjny rozkład jazdy Koleje Mazowieckie

Kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów KM zacznie obowiązywać 14 czerwca. Na większości linii będą realizowane prace modernizacyjne, co spowoduje konieczności odwołania niektórych pociągów lub zastąpienie ich komunikacją autobusową. Wróci za to większość pociągów, które do tej pory były zawieszone z uwagi na pandemię. Kolejna zmiana rozkładu nastąpi 30 sierpnia.

A tak przedstawiają się najważniejsze zmiany w rozkładzie jazdy na poszczególnych liniach:
R1 Warszawa – Skierniewice
Na okres 14 czerwca – 26 lipca zaplanowana została wymiana sieci trakcyjnej na obu torach odcinka
Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy. W związku z tym część pociągów KM będzie kursowała z pominięciem przystanków Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek oraz Piastów. Wybrane połączenia zostały odwołane.
R2 Warszawa – Łuków
Między 17 a 29 sierpnia będzie trwać modernizacja stacji Warszawa Rembertów, co przełoży się na utrudnienia na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów. Pociągi będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Część połączeń do/z Warszawy Rembertów zostanie odwołana.
R3 Warszawa – Łowicz Główny
Wciąż będzie trwała modernizacja linii na odcinku Sochaczew – Bednary (Łowicz Główny), a wybrane połączenia zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.
R6 Warszawa – Małkinia

Z uwagi na nocną przerwę technologiczną związaną z budową skrzyżowań oraz wiaduktu drogowego na odcinku Małkinia – Łochów w godzinach 0:01-4:00, pierwszy i ostatni pociąg do/z Małkini będzie zastąpiony przez ZKA.
R7 Warszawa – Dęblin
Na odcinku Otwock – Pilawa wciąż będzie prowadzona modernizacja i wszystkie połączenia będą obsługiwane przez autobusy zastępcze. Dodatkowo od 6 lipca do 14 sierpnia, z uwagi na kolejną
fazę modernizacji stacji Otwock, zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Otwock – Józefów. Połączenia kolejowe zastąpi komunikacja autobusowa.
R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna
Na odcinku Warka – Radom wciąż będzie prowadzona modernizacja i wszystkie połączenia będą obsługiwane prze autobusy zastępcze. Część połączeń kursująca do/z Piaseczna od 14 czerwca pojedzie w wydłużonej relacji do/z Czachówka Południowego.
R9 Warszawa – Działdowo
Z uwagi na prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Praga w dniach 23-28 sierpnia ruch pociągów na tym odcinku będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Część pociągów pominie stację Warszawa Praga i przystanek osobowy Warszawa Toruńska. Wybrane pociągi zostaną odwołane.
R31 Kutno – Sierpc
Z uwagi na przebudowę stacji Kutno nadal większość połączeń na odcinku Kutno – Raciborów Kutnowski będzie obsługiwana przez komunikację autobusową.
R61 Tłuszcz – Ostrołęka
Na linii będą występować częste utrudnienia w ruchu pociągów związane z pracami remontowymi w następujących dniach:
• 22 czerwca w godz. 10:25-14:25 na odcinku Mostówka – Wyszków;
• 7 – 8 sierpnia w godz. 8:00-16:00 na odcinku Tłuszcz – Wyszków;
• 9 – 16 sierpnia w godz. 6:30-14:30 na odcinku Mostówka – Wyszków;

• 17 – 29 sierpnia w godz. 5:50-16:50 na odcinku Wyszków – Ostrołęka;
• 28 sierpnia godz. 16:50 do 29 sierpnia godz. 18:00 na odcinku Pasieki – Ostrołęka. W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.
R81 Radom – Dęblin
Z uwagi na prowadzone przez PKP PLK prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej rozkła jazdy będzie ulegał częstym zmianom.
R91 Nasielsk – Sierpc
Z uwagi na naprawę mostów ruch pociągów na odcinku Raciąż – Sierpc zostanie wstrzymany i zastąpiony przez ZKA.

Szczegółowy rozkład jazdy dla poszczególnych linii znajduje się w tabelach rozkładu jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*