Wakacyjny rozkład jazdy pociągów KM

Zmieniony rozkład będzie obowiązywać od 13 czerwca do 28 sierpnia. W dalszym ciągu najwięcej zmian i utrudnień będzie spowodowanych trwającym remontem stacji Warszawa Zachodnia. 

Z uwagi na ograniczoną liczbę krawędzi peronowych na tej stacji, jak również kolizyjny ruch w rejonie stacji Warszawa Włochy, część pociągów KM kursuje w zmienionych godzinach lub ma wydłużone czasy przejazdu.

W związku z prowadzeniem ruchu jednotorowego na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna, wybrane pociągi nadal kończą i rozpoczynają bieg na stacjach Warszawa Główna i Warszawa Centralna.

Zmiany na poszczególnych liniach obsługiwanych przez pociągi Kolei Mazowieckich:

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

W dniach 18 – 27 czerwca w godzinach nocnych, z uwagi na prace związane z siecią trakcyjną, ruch pociągów będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Wybrane pociągi będą kursowały z pominięciem stacji na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków. W tym czasie nie będzie kursował pociąg nr 19347 relacji Warszawa Wschodnia odj. 21:48 – Grodzisk Maz. przyj. 22:37.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków

Z uwagi na naprawę przejazdów w godzinach 22:00 – 4:00 wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów w poniższych terminach:

  • 25 – 28 czerwca oraz 2 – 5 lipca w stacji Warszawa Rembertów będzie zamknięta jedna krawędź peronowa;
  • 16 – 19 lipca oraz 23 – 26 lipca na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna;
  • 30 lipca – 2 sierpnia oraz 6 – 9 sierpnia na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów.

Część pociągów będzie odwołana, niektóre nie zatrzymają się na stacji Warszawa Rembertów.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz

Wciąż trwa remont stacji Łowicz Główny oraz modernizacja odcinka Sochaczew – Bednary. Dodatkowo w dniach 1 – 14 lipca z uwagi na konieczność sprawdzenia systemu sterowania ruchem kolejowym rozkład jazdy ulegnie zmianie.

Linia nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Na linii wciąż będą trwały prace modernizacyjne. W dniach 13 – 27 czerwca ruch pociągów ma być prowadzony po obu torach do przystanku osobowego Lesiów. Na odcinku Radom – Lesiów przewóz podróżnych nadal będzie odbywał się zastępczą komunikacją autobusową.

28 czerwca skończą się utrudnienia związane z uciążliwymi przesiadkami i podróżni dojadą bezpośrednio z Radomia do Warszawy pociągiem. Od tego dnia ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom będzie odbywał się po jednym czynnym torze.

Dodatkowo planowane jest uruchomienie nowego pociągu przyspieszonego ze Skarżyska-Kamiennej odj. o godz. 4:15 (odj. ze stacji Radom o godz. 4:59) do Warszawy Zachodniej przyj. O godz. 6:19 i dalej do Warszawy Głównej przyj. o godz. 6:23.

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo

Ze względu na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia część pociągów KM skończy bieg na stacji Warszawa Gdańska i Warszawa Wola.

Linia nr R31 Sierpc – Kutno

Z uwagi na prace utrzymaniowo – naprawcze w stacji Płock Trzepowo pociągi KM w całej organizacji zamknięciowej nie zatrzymają się na tej stacji.

Linia nr R61 Tłuszcz – Ostrołęka

W związku z pracami utrzymaniowo – naprawczymi wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów od 28 czerwca do 27 lipca. W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R81 Dęblin – Radom

Przez cały okres obowiązywania rozkładu jazdy będą trwały prace utrzymaniowo – naprawcze na całej linii, co przełoży się na częste zmiany rozkładu.

Linia nr R91 Nasielsk – Sierpc

Z uwagi na prace utrzymaniowo – naprawcze od 1 lipca do 15 sierpnia na całym odcinku Nasielsk – Sierpc będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa.

Ponadto z uwagi na trwającą nadal pandemię i związane z nią obostrzenia nie zostanie uruchomiony pociąg „Słoneczny”. 

Szczegółowy rozkład jazdy dla poszczególnych linii znajduje się w tabelach rozkładu jazdy na www.mazowieckie.com.pl.

Źródło: KM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*