Wcielenie ochotników do mazowieckich terytorialsów

Powołano do służby 29 kandydatów do pełnienia terytorialnej służby wojskowej.  

Wcieleniem rozpoczęło się kolejne szkolenie podstawowe i wyrównawcze, na które przybyło 29 ochotników. Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne żołnierze będą szkolić się w małych grupach zachowując niezbędny reżim sanitarny. 

Na szkolenie stawiło się 29 kandydatów, wśród nich 12 kobiet. Po załatwieniu spraw ewidencyjnych, pobrali ekwipunek niezbędny dla żołnierza i podeszli do egzaminu sprawności fizycznej, podczas którego obowiązywały ich 3 dyscypliny – bieg na 3000m, skłony tułowia w przód oraz pompki. Czekały ich również szkolenia teoretyczne z zakresu PHP i finansów, prawa czy obsługi platformy informacyjnej WOT. Nowych terytorialsów czekał sprawdzian z wiedzy na temat karabinka MSBS Grot. Kandydaci wiedzę tę, musieli przyswoić w formie e-learningowej zanim wstąpili do służby. 

W ciągu 16 dni kandydaci na żołnierzy WOT będą uczestniczyć w zajęciach na placu ćwiczeń taktycznych i strzelnicy. Oprócz wiedzy i umiejętności taktycznych, topograficznych i strzeleckich do późnych godzin wieczornych, przyszłych żołnierzy czekają ćwiczenia z musztry i zajęcia ze znajomości regulaminów. 

Szkolenie podstawowe tradycyjne zakończy się przysięgą wojskową, która odbędzie się 24 października na terenie koszar 5 MBOT w Ciechanowie. Sytuacja sanitarno – epidemiologiczna i konieczność przestrzegania reżimu sanitarnego spowodowała, że uroczystość odbędzie się bez udziału zaproszonych gości. 

Kolejne szkolenie dla nowych ochotników zaplanowane jest na 13 listopada. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*