Weekend na podwójnym gazie!

W piątek ok. godz. 12:00 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu  nietrzeźwego kierującego w m. Ciechanów. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po przybyciu na miejsce zatrzymali kierującego samochodem Citroen. 39-letni mieszkaniec Ciechanowa miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dzięki reakcji mieszkańca naszego miasta nie doszło do tragedii.

W sobotę na parkingu centrum handlowego doszło do kolizji dwóch pojazdów. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzi, iż sprawca kolizji jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu.  

W niedzielny wieczór ciechanowscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących.

Ok. godz. 22:00 w m.Kraszewo kierujący samochodem marki Mazda miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna już wcześniej miał zatrzymane prawo jazdy.

Ok. godz. 23:00  w Ciechanowie na ul.17 Stycznia policjanci zatrzymali do kontroli pojazd z niesprawnym oświetleniem. W toku czynności policjanci ujawnili, iż kierujący jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał ponad 0,5 promila.

Wszyscy zatrzymani stracili prawo jazdy, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto w piątek 22.10.br w miejscowości Wiśniewo na drodze W544 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę kierującego Audi, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. 21 – letni mieszkaniec powiatu działdowskiego pędził przez miejscowość z prędkością 112 km/h.       Z uwagi na popełnione wykroczenie i obowiązujące przepisy ruchu drogowego mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące. Oprócz zatrzymania dokumentu na kierującego za przekroczenie prędkości nałożono mandat i punkty karne.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*