Wkrótce ruszy jedyne kryte lodowisko w regionie

Powiat Przasnyski buduje nowoczesne kryte lodowisko z halą sportową przy ZSP w Przasnyszu. Jeszcze w tym roku mieszkańcy powiatu przasnyskiego będą mogli skorzystać z jedynego takiego obiektu w promieniu ponad stu kilometrów! Inwestycja jest aktualnie w końcowej fazie: trwają odbiory wykonanych instalacji oraz prace porządkowe. Zakończenie budowy planowane jest w listopadzie 2020 roku, a oddanie obiektu do użytku przewiduje się na grudzień 2020 roku.

Wielofunkcyjna hala sportowa mieścić będzie płytę sztucznego, naturalnie mrożonego lodowiska o wymiarach 40x25m, ograniczoną systemowymi bandami. Oprócz jazdy na łyżwach czy gry w hokeja na lodzie, będzie można organizować tu różne wydarzenia, uroczystości, imprezy i koncerty. Dzięki rozbudowanemu zapleczu, obiekt z pewnością przyciągnie wiele klubów sportowych i organizacji pozarządowych oraz zachęci je do realizowania własnych pomysłów. Zaprojektowane lodowisko swoimi wymiarami nie spełnia kryteriów profesjonalnego boiska hokejowego, co wyklucza wykorzystywanie obiektu do organizowania zawodów, jednak uczniowie mogą amatorsko i w ramach lekcji w-f uczyć się na nim zasad rozgrywek w hokeja.

Od strony technicznej obiekt posiada hall wejściowy z kasami, zaplecze szatniowe dla korzystających ze ślizgawki z wypożyczalnią łyżew, szatnie dla uczniów, zaplecze sanitarne, trybuny, pomieszczenia techniczne i magazynowe oraz przewiązkę do Zespołu Szkół Powiatowych przy ul. Mazowieckiej w Przasnyszu. W głównej części hali zlokalizowana będzie płyta lodowiska. Obiekt posiada również rozkładaną scenę wewnętrzną, zaplecze sanitarno-szatniowe dla artystów oraz zaplecze sceny.  


Po dokonaniu odbioru końcowego robót budowlanych, Powiat Przasnyski wystąpi do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu, które rozpocznie się w grudniu 2020 roku. Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem pracy lodowiska, będzie ono czynne przez siedem dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 obiekt będzie zarezerwowany dla grup szkolnych, natomiast wejścia ogólnodostępne przewiduje się w godzinach 15:30 – 21:00 z półgodzinnymi przerwami technicznymi na czyszczenie tafli po każdym godzinnym wejściu. W weekendy wejścia ogólnodostępne możliwe będą od godziny 9:00 do 22:00, z półgodzinnymi przerwami technicznymi po każdej godzinie “szusowania”.  

Ze względu na fakt, że działanie lodowiska uzależnione jest od temperatury powietrza na zewnątrz, lodowisko najprawdopodobniej będzie funkcjonowało w miesiącach listopad- marzec. W sezonie letnim obiekt będzie wykorzystywany jako hala sportowa oraz miejsce organizowania wydarzeń rozrywkowych oraz kulturalnych.

Całkowity koszt projektu to 13 183 428,00 zł. Powiat Przasnyski na realizację zadania uzyskał dofinansowanie w wysokości 3 213 200,00 zł z Ministerstwa Sportu – Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej.

info/foto:SP w Przasnyszu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*