Wracają ujemne temperatury - wspólnie chrońmy osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu

Niskie temperatury mogą być niebezpieczne dla bezdomnych, samotnych, starszych i nieporadnych życiowo osób. To także zagrożenie dla osób nietrzeźwych, przebywających przez dłuższy czas na dworze. Policjanci podczas patroli zwracają uwagę na miejsca, gdzie bezdomni mogą szukać schronienia i noclegu. Są to zazwyczaj opuszczone budynki, ogródki działkowe, altanki, klatki schodowe czy piwnice.

Pamiętajmy, że pomagać może każdy-reagując i dzwoniąc w takim przypadku na numer alarmowy 112. Zgłoszenie można przekazać anonimowo. Możemy też skorzystać z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pod warunkiem, że jest to sytuacja niewymagająca natychmiastowej interwencji policjantów. KMZB jest mobilnym narzędziem, które ma realny wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa. W katalogu dostępnych zagrożeń znajduje się kategoria „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Pozwala ona wskazać użytkownikom miejsca przebywania osób bezdomnych wymagających wsparcia. Znacznik ten staje się szczególnie ważny w okresie zimowym i jest cenną informacją dla policjantów.

Pamiętajmy także o osobach samotnych, chorych, jak i nieporadnych życiowo. Jeden telefon, jedno kliknięcie – tak niewiele trzeba, aby pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*