Wrześniowa korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich.

30 sierpnia 2020 r. wchodzi w życie wrześniowa korekta rozkładu jazdy, a wraz z nią m.in. wracają bezpośrednie połączenia na linii Warszawa – Dęblin. Będzie ona obowiązywała do 7 listopada. Ważne daty to także 11 października (tego dnia zakończą się utrudnienia na odcinku Błonie – Teresin Niepokalanów, w związku z czym na szlak wrócą pociągi), oraz 5 września – tego dnia zakończą się utrudnienia w Rembertowie.

Najważniejsze zmiany na poszczególnych liniach wyglądają następująco:

R2 Warszawa – Łuków

Do 4 września potrwają rozpoczęte w sierpniu utrudnienia związane z modernizacją stacji Warszawa Rembertów. Pociągi nadal będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Część połączeń do/z Warszawy Rembertów zostanie odwołana. Do czasu zakończenia prac obowiązuje wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM na odcinku Warszawa Zachodnia – Sulejówek Miłosna. Szczegółowe zasady honorowania znajdują się tutaj:
https://www.mazowieckie.com.pl/pl/wzajemne-honorowanie-biletow-km-i-ztm-na-odcinku-warszawa-zachodnia-sulejowek-milosna-w-okresie-17

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Na odcinku Sochaczew – Bednary (Łowicz Główny) będzie kontynuowana modernizacja, w związku z czym za wybrane połączenia zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto w dniach 30 sierpnia – 10 października z uwagi na prace utrzymaniowe infrastruktury kolejowej na odcinku Błonie – Teresin Niepokalanów, ruch pociągów będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Część połączeń będzie miało skróconą relację do/ze stacji Błonie. Za wybrane pociągi na odcinku Błonie – Sochaczew pojadą autobusy komunikacji zastępczej.

R6 Warszawa – Małkinia

Z uwagi na nocną przerwę technologiczną związaną z budową skrzyżowań oraz wiaduktu drogowego na odcinku Małkinia – Łochów w godzinach 0:01 – 4:00, pierwszy i ostatni pociąg do/z Małkini będzie obsługiwany autobusami komunikacji zastępczej.

R61 Tłuszcz – Ostrołęka

Na linii będą odbywały się prace remontowe, które spowodują utrudnienia w kursowaniu pociągów w następujących okresach:

  • 31 sierpnia – 9 września w dni robocze w godz. 5:20-16:20 na odcinku Ostrołęka – Pasieki;
  • 10-11 września w godz. 6:00-14:00 na odcinku Pasieki – Przetycz;
  • 14-21 września w dni robocze w godz. 6:00-14:00 na odcinku Przetycz – Wyszków;
  • 22-23 września w godz. 7:10-15:10 na odcinku Wyszków – Mostówka;
  • 24-25 września w godz. 8:20-16:20 na odcinku Mostówka – Tłuszcz.

W zamian za odwołane pociągi na wyżej wymienionych odcinkach, będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

R7 Warszawa – Dęblin

30 sierpnia pociągi Kolei Mazowieckich wjadą na zmodernizowany odcinek Otwock – Pilawa. Dzięki temu od 30 sierpnia wracają bezpośrednie połączenia Kolei Mazowieckich do Dęblina. Na odcinku Otwock – Pilawa ruch pociągów będzie się odbywał jednotorowo, dlatego uzupełniająco będzie jeszcze kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Ponadto od 30 sierpnia przestanie obowiązywać wprowadzone na czas modernizacji honorowanie biletów KM w pociągach SKM linii S1 pomiędzy Warszawą Zachodnią a Otwockiem.

R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Na linii nadal będą prowadzone prace modernizacyjne i ruch pociągów będzie prowadzony tak, jak do tej pory:

  • na odcinku Radom – Warka ruch pociągów jest wstrzymany, w zamian kursuje zastępcza komunikacja autobusowa;
  • pociąg „Radomiak”, tak jak obecnie, będzie kursował trasą okrężną przez Centralną Magistralę Kolejową, z postojami w Przysusze i Drzewicy.

Od 30 września zostanie uruchomione nowe połączenie: późno wieczorny pociąg relacji Warszawa Wschodnia 0:27 – Czachówek Południowy 1:25, (w związku z pracami torowymi, wyjątkowo nie będzie on kursował 7/8 i 9/10 września).

R31 Kutno – Sierpc

Z uwagi na przebudowę stacji Kutno nadal większość połączeń na odcinku Kutno – Raciborów Kutnowski będzie obsługiwana przez komunikację autobusową.

Szczegółowy rozkład jazdy dla poszczególnych linii znajduje się w tabelach rozkładu jazdy: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/kategoria/rozk%c5%82ady-jazdy#site

Żródło: KM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*