Wspólna inicjatywa uczniów i ciechanowskiej policji „Kierowco!!! Nie polujemy na zebrach!

Dziś uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie zainaugurowali kampanię „Kierowco!!! Nie polujemy na zebrach!!! Od rana w rejonie przejść dla pieszych uczniowie wraz z policjantami zwracali uwagę kierowcom aby szczególnie w tym miejscu zachować ostrożność.

Policjanci wspólnie z dziećmi wyszli w rejon przejścia dla pieszych, które codziennie pokonują w drodze do szkoły i w drodze do domu. Poprzez transparenty z hasłami Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!! docieraliśmy do świadomości kierowców, że jest to miejsce bezpiecznego przejścia przez jezdnię.
Piesi są najbardziej zagrożoną grupa uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego i pojazdu prawie zawsze kończy się obrażeniami, czasem też największą tragedią. Niestety znaczna cześć takich wypadków ma miejsce właśnie na przejściach dla pieszych, a więc tam gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Jednak znaczna część uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie.

Na kolejne dni zaplanowano przeprowadzenie kampanii  w rejonie placówek oświatowych na terenie całego powiatu ciechanowskiego.

podkom. Ewa Brzezińska

fot:kpp ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*