Wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Otwock – Świder

W związku z kolejnym etapem modernizacji linii kolejowej nr 7 Warszawa – Dęblin,
w dniach 16 lipca – 1 września 2018 r. wprowadzona zostanie całkowita przerwa w ruchu pociągów na odcinku Świder – Otwock. Od strony Warszawy ruch pociągów KM prowadzony będzie po obu torach do przystanku osobowego Świder, natomiast od strony Pilawy pociągi dojadą do Otwocka. Na odcinku Świder – Otwock, KM uruchomi autobusową komunikację zastępczą (ZKA), z zatrzymaniem (na żądanie) na przystanku Otwock Rzemieślnicza 02.

Pociągi SKM linii S1 zostaną skrócone do stacji Warszawa Falenica lub Świder. W ww. dniach uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza ZS7, kursująca w 1. i 2. strefie na trasie: PKP FALENICA – Bysławska (powrót: Młoda, Derkaczy, Bysławska) – Patriotów – Marszałka Józefa Piłsudskiego – Hugona Kołłątaja – Stanisława Staszica – Powstańców Warszawy – Orla – ORLA (powrót: Orla, Świderska).

Bilety ZTM wydane na 2. strefę zachowują ważność w autobusach linii ZS7 na odcinku WĄSKA – PKP FALENICA. Przystanek WĄSKA jest przystankiem granicznym 1. strefy biletowej ZTM.

Ponadto: ZTM Warszawa uruchamia przystanki:

 • 2355 ŚWIDER-KOŚCIÓŁ 01 i 02;
 • 2356 ŚWIDER 01 i 02;
 • 2357 RZEMIEŚLNICZA 01 i 02.

W okresie 16 lipca – 1 września 2018 r. obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów) będą honorowane w pociągach uruchamianych przez KM
(z zastrzeżeniem ważności stref biletowych) na odcinku Warszawa Zachodnia – Śródborów oraz w ZKA na odcinku Świder – Otwock.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu
w formacie 24-godzinnym, czyli np. 16.07. godz. 08:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety KM (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe lub sieciowe) będą honorowane
w:

 • pociągach SKM linii S1 na odcinku Świder – Warszawa Zachodnia;
 • autobusach linii: 115, 119, 125, 142, 161, 202, 213, 219, 305, 521, 523, 525, 702 – na całej trasie oraz autobusach i tramwajach kursujących ciągami pokrywającymi się z trasą ww. linii;
 • autobusach i tramwajach kursujących ciągami ulic:
  • Wiatraczna – al. Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie – pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie/Grójecka – Kopińska – Dw. Zachodni,
  • Rondo Daszyńskiego – Towarowa – Pl. Zawiszy,
  • Rondo ONZ – al. Jana Pawła II – Dw. Centralny,
  • Metro Świętokrzyska – Marszałkowska – Waryńskiego/Marszałkowska – Nowowiejska – Metro Politechnika,
  • Józefa Chłopickiego na odc. PKP Olszynka Grochowska – Pl. Szembeka;
 • linii metra:
  • M1 na odcinku Świętokrzyska – Politechnika,
  • M2 na odcinku Stadion Narodowy – Rondo Daszyńskiego.

Ponadto informujemy, że w związku z brakiem możliwości wydania w systemie sprzedaży biletu do/z przystanku Otwock Rzemieślnicza 02 na przejazd do ww. przystanku należy nabyć bilet do/z stacji Otwock. W przypadku przejazdu w relacji stacja Otwock – przystanek ZKA Otwock Rzemieślnicza 02 (lub odwrotnie), należy nabyć bilet w relacji Otwock – Świder lub Świder – Otwock.

Wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej: www.mazowieckie.com.pl, pod numerem całodobowego call-center KM 22 364 44 44, w punktach informacji KM oraz kasach biletowych, na ulotkach informacyjnych, a także na monitorach w pociągach KM.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów oraz ZKA znajduje się na stronie www.mazowieckie.com.pl (zakładka „Tabele rozkładów jazdy”).

 

Źródło: KM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*