Wychowanek Juranda Ciechanów trenerem w Superlidze

Jak informuje klub piłki ręcznej Torus Wybrzeże do sztabu szkoleniowego zespołu dołączy trener Jakub Bonisławski i wspólnie z Mariuszem Jurkiewiczem będą prowadzili go w PGNiG Superlidze.

Jak czytamy dalej w komunikacie “W myśl modelu szwedzkiego od teraz zespół Torus Wybrzeża Gdańsk będzie miał dwóch trenerów, czyli dotychczasowego w postaci Mariusza Jurkiewicza oraz nowego w osobie Jakuba Bonisławskiego. Obydwaj będą odpowiedzialni za przygotowanie zawodników pierwszego zespołu oraz wyniki w spotkaniach ligowych oraz pucharowych.”

Nowy członek sztabu szkoleniowego od wielu lat pracuje jako trener piłki ręcznej. Posiada dyplom EHF Master Coach i jest także wykładowcą w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Jakub Bonisławski swoja przygodę z piłką ręczną rozpoczynał w klubie Juranda Ciechanów.

–  Jest to dla mnie wyzwanie, na które czuję się gotowy. Wcześniej nie miałem okazji pracować z drużyną występującą w PGNiG Superlidze, jednakże znam swój warsztat, a doświadczenie, które zebrałem, ułatwi mi szybką adaptację do pracy na tym szczeblu. Polityką klubu jest wprowadzanie do drużyny młodych graczy, a przy odpowiednim wsparciu merytorycznym, monitoringu i systemie, są oni gotowi czynić progres. Wspólna praca z Mariuszem – osobą, która grała w klubach znanych w całej Europie – to dla mnie też ogromna możliwość rozwoju, za co bardzo dziękuję klubowi  – powiedział trener Torus Wybrzeża, Jakub Bonisławski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*