Wyniki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu” [FOTO]

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego rozstrzygnięto XIV edycję konkursu fotograficznego  „Mazowsze bliskie sercu” odbywał się on pod hasłem Serdeczne Mazowsze. Spośród prac zgłoszonych do konkursu najlepsze okazało się zdjęcia Urszuli Frydrych – „Deus ex machina”, Krzysztofa Szczepańskiego „Bo każdy z nas ma swoje okno, przez które spogląda na świat” oraz Daniela Kosińskiego – „Nasze życie”. Laureaci nagrody z rąk marszałka Adama Struzika odebrali podczas XX jubileuszowej gali Nagrody Marszałka.

Laureaci otrzymali nagrody w postaci bonów podarunkowych do sieci sklepów fotograficznych – I miejsce –1 800 zł, II  – 1 500 zł, a III – 1 200 zł. Nagroda publiczności trafiła do Macieja Jóźwiaka za zdjęcie – „Wsi spokojna” (bon podarunkowy do sieci sklepów fotograficznych 1 200 zł).

– Uczestnikom naszego konkursu udało się pokazać, że Mazowsze jest serdeczne! Świetne zrozumienie tematu, inspirujące pomysły wsparte świetną techniką tak można ocenić prace, które w tym roku zaproponowali uczestnicy konkursu. Jurorzy nie mieli łatwego zadania wybierając te najlepsze prace – mówi Izabela Stelmańska z-ca dyrektora departamentu kultury, promocji i turystyki.

Temat tegorocznej edycji nawiązywał do serdeczności i gościnności mieszkańców, jak i samego regionu. Konkurs był skierowany do osób, które mieszkają lub uczą się na Mazowszu, znają ludzi i miejsca, które warto pokazać innym – i co ważne, potrafią zrobić to za pośrednictwem fotografii.

W pierwszym etapie konkursu jury wybrało 10 wyróżniających się prac, których autorzy wzięli udział w warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. W drugim – spośród zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów jury wybrało trzy najlepsze prace.

Źródło:UMWM w Warszawie

FOTO: mazovia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*