Wyróżniona w ogólnopolskim konkursie "Rymowanka - Zachęcanka"

Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie odbyło się wyjątkowe spotkanie dla uczennicy Szkoły Podstawowej w Humięcinie, która wzięła udział w konkursie literackim dla uczniów klas I-III Szkół Podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka” promujący „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” zorganizowanym przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
W komendzie gościliśmy Starostę Ciechanowskiego Panią Joannę Potocką-Rak, Wójta Gminy Grudusk Pana Marka Piotrowicza, Przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, Uczniów szkoły podstawowej w Humięcinie wraz z opiekunami oraz Panią Iwoną Ożarowską Dyrektorem szkoły, a przede wszystkim wyróżnioną przez Komendanta Głównego Policji w ogólnopolskim konkursie literackim Agatę Łukasiak.

Miłym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników spotkania była wyrecytowana rymowanka, przez uczniów trzeciej klasy do której uczęszcza Agata.
Uczniowie SP w Humięcinie wzięli udział w lekcji z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadzonej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego oraz mieli możliwość zwiedzenia budynku ciechanowskiej Policji.

Celem konkursu było promowanie idei noszenia elementów odblaskowych jako stałego elementu ubioru, plecaka lub tornistra wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze po zmierzchu w obszarze zabudowanym i niezabudowanym.Udział w konkursie miał również na celu angażowanie dzieci w ciekawą formę edukacji w zakresie wychowania komunikacyjnego, a poprzez możliwość rywalizacji i starania się o wygraną zaktywizować dzieci do poszerzania wiedzy na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Poniżej wyróżnione rymowanki, których autorem jest Agata Łukasiak, uczennica III klasy SP w Humięcinie

“Zawsze, nie od święta,
Każdy uczeń niech pamięta,
Że odblaski trzeba nosić
Bezpieczeństwo swe podnosić.”

“Być widocznym ważna sprawa,
Iść ulicą nie zabawa,
Bezpiecznymi tam będziecie,
Gdy odblaski zabierzecie.”

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*