Wystawa fotograficzna „VI Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus”

Komitet organizacyjny imprezy „VI Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus” zaprasza na wystawę fotograficzną, będąca plonem konkursu. To już druga z pokonkursowych wystaw komitetu. Wystawę przygotowała- Alicja Gąsiorowska – pomysłodawczyni i przewodnicząca Społecznego Komitetu Organizacyjnego Imprezy Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus.

Ekspozycję można oglądać od wtorku 28 lutego w siedzibie Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Prezentowane będą na niej prace biorące udział w tegorocznym konkursie fotograficznym, w tym nagrodzone.

Konkursowe jury w składzie: przewodniczący – Bolesław Prus, znany ciechanowski fotografik i dziennikarz, Zdzisław Smardzewski, Kazik Kosmala, Grzegorz Hoffman, Alicja Gąsiorowska, Grzegorz Augustyniak – członkowie Ciechanowskiego Klubu Fotograficznego oraz Wiesława Żagiel – społeczny rzecznik praw dziecka TPD, przyznało: I nagrodę – Andrzejowi Bayerowi, II – Katarzynie Banasiak, a także dwie III ex aequo Wioletcie Piątkowskiej i Elżbiecie Nowak. Na wystawie będzie można zobaczyć ok 70 prac, obok nagrodzonych również prace czworga fotografików – członków Ciechanowskiego Klubu Fotograficznego: Bolesława Prusa, Grzegorza Hoffmana, Kazika Kosmali oraz pozostałych uczestników konkursu fotograficznego. Można na nich zobaczyć zdarzenia i uczestników ubiegłorocznej imprezy „Wrzuć na luz i jeszcze plus” : bicie rekordu Guinessa przez ponad 500 strojnych księżniczek, mnóstwo bajkowych postaci z ciechanowskich szkół, przedszkoli, uczelni, różnych instytucji, grupy sportowe i taneczne. Także koncerty i pokazy na scenie i wokół niej, orkiestry dęte, korowód i jadące w nim zabytkowe kabriolety, kataryniarzy (jedna z kataryniarek była rodowitą Japonką )

Podczas wystawy członkowie Społecznego Komitetu Organizacyjnego imprezy „VI Ciechanów wrzuć na luz i jeszcze plus” wręczą pamiątkowe dyplomy “Przyjaciół Imprezy” uczestnikom korowodu, firmom wspierającym imprezę, mediom, instytucjom i ludziom zaangażowanym w to kulturalne, masowe przedsięwzięcie oraz wręczą statuetkę „Wyluzowani 2016” najbardziej oryginalnej grupie uczestniczącej w korowodzie przebierańców.

W marcu wystawa powędruje do Mławy, gdzie zostanie pokazana w Galerii 13, dzięki współpracy z Mławskim Klubem Fotograficznym. Później odwiedzi inne miasta i miasteczka północnego Mazowsza.

 

Teskt: P. Alicja Gąsiorowska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*