Zacięta walka w Szydłowie.Będzie druga tura!

W ostatnią niedzielę, 13 czerwca w gm. Szydłowo powiat Mławski odbyły się przedterminowe wybory na urząd wójta gminy Szydłowo po śmierci wieloletniego włodarza Wiesława Boczkowskiego. W szranki stanęło 4 kandydatów.

Po podliczeniu głosów przez komisje poinformowano, że żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej większości głosów(50%+1). Zatem w II turze spotkają się dotychczasowy radny Grzegorz Rochna (niezależny komitet) jak również Jolanta Karpińska związana na co dzień z PiS.

Jak widać poniżej po rozkładzie głosów, bitwa o Szydłowo może rozegrać się w największym okręgu, siedzibie gminy w Szydłowie. Zachodzi pytanie również kogo poprze zdobywca 3 miejsca w I turze Mariusz Rudnicki. Z pewnością walka będzie trwała do końca. II tura wyborów odbędzie się 27 czerwca.

Zdobyte głosy przez kandydatów w I turze wyborów:

Szkoła Podstawowa im. 49 PP w Szydłowie (miejscowości: Giednia, Marianowo, Młodynin, Nieradowo, Pawłowo, Szydłowo, Szydłówek, Trzcianka, Trzcianka – Kolonia.)

Ilość głosów:

Karpińska Jolanta – 233

Rochna Grzegorz –  391

Rudnicki Mariusz –  321

Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Piechowskiego w Nosarzewie Borowym (miejscowości: Dębiny, Garlino, Kluszewo, Korzybie, Kozły – Janowo, Krzywonoś, Nosarzewo Borowe, Nosarzewo Polne, Nowe Nosarzewo, Nowe Piegłowo, Piegłowo – Kolnia , Piegłowo – Wieś, Tyszki – Bregendy, Zalesie.)

Ilość głosów:

Karpińska Jolanta – 210

Rochna Grzegorz –  209

Rudnicki Mariusz –  157

Szkoła Podstawowa w Dębsku (miejscowości: Budy Garlińskie, Dębsk, Nowa Sławogóra, Nowa Wieś, Stara Sławogóra, Wola Dębska.)

Ilość głosów:

Karpińska Jolanta – 218

Rochna Grzegorz –  142

Rudnicki Mariusz –    72

Najwięcej głosów we wszystkich obwodach zdobył Grzegorz Rochna -742, Jolanta Karpińska zdobyła 661 głosów a Mariusz Rudnicki 550. Tak więc w drugiej turze zmierzą się Grzegorz Rochna i Jolanta Karpińska.

fot:(strona gmina szydłowo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*